Posted: January 2019
Miliony pasażerów w Polsce podróżują autobusami, które są ich preferowanym środkiem transportu publicznego – jeżdżą do pracy i do szkoły, na zakupy czy wieczorem do centrum.
Chociaż podróżowanie autobusem jest względnie bezpieczne – zwłaszcza w porównaniu z jazdą samochodem czy rowerem – często dochodzi do wypadków z obrażeniami cielesnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi.
Jednym z problemów jest bezpieczeństwo na przystankach, gdzie autobusy często przyjeżdżają i odjeżdżają, a pasażerowie wsiadają i wysiadają, często na zatłoczonych ulicach miast.
Z powodu znacznej liczby wypadków w Londynie władze miejskie wezwały do podjęcia na szerszą skalę działań zwiększających bezpieczeństwo. Zwróciły uwagę na fakt, że w 2017 roku doszło do 1231 wypadków, dodając: „zakładany przez komunikację miejską Londynu (TfL) cel – zero wypadków śmiertelnych rocznie w ciągu 12 lat zdecydowanie nie wystarcza, zwłaszcza gdy liczba kolizji nadal rośnie. Wysiłki TfL wydają się skupiać głównie na poprawie skuteczności hamulców awaryjnych, a przecież istnieje technologia, która eliminuje martwe punkty i można te urządzenia zamontować do już eksploatowanych autobusów”.
Kierowanie autobusem nie jest proste. Oprócz tego, że uwagę rozpraszają pasażerowie, kierowcy ciągle zatrzymują się na przystankach i ruszają, manewrując tuż obok aut, rowerzystów i pieszych.
Kamery i czujniki monitorujące martwe punkty są nieocenionym narzędziem dla kierowców, którzy z ich pomocą widzą, co dzieje się dookoła ich pojazdów, a także we wnętrzu autobusu.
Świetnie sprzedające się wyprodukowane przez Brigade Backeye®360 umożliwiają kierowcy baczne śledzenie martwych punktów z tyłu i z boku autobusu – natychmiast widzi on pojazdy, rowerzystów i pieszych na drodze.
Ten inteligentny system 4-kamerowy służy do wyeliminowania martwych punktów dookoła pojazdu i wspomagania manewrowania przy niskiej prędkości, zapewniając kierowcy nieograniczoną widoczność 360 stopni na jednym ekranie.
System łączy obrazy z czterech kamer ultra-szerokokątnych, wyświetlając obraz z perspektywy lotu ptaka pojazdu i jego otoczenia. Jest to istotne dla kierowców autobusów przy częstym zatrzymywaniu się na przystankach, szczególnie na ulicach miast, ograniczając ryzyko kolizji z ludźmi i przedmiotami, a także uszkodzenia swojego pojazdu.
Mamy też do zaoferowania inne urządzenia pomagające zwiększyć bezpieczeństwo. Nasz ultradźwiękowy wykrywacz przeszkód ostrzega kierowcę przed będącymi w ruchu lub nieporuszającymi się ludźmi i przedmiotami znajdującymi się blisko autobusu. Sygnał dźwiękowy lub wizualny informuje kierowcę o odległości między pojazdem a pieszym czy innym użytkownikiem dróg.
Wszystkie nasze urządzenia bezpieczeństwa można zamontować w już eksploatowanych autobusach i innych pojazdach. Jesteśmy dumni z tego, że współtworzymy bezpieczniejsze środowisko dla pasażerów, kierowców i innych użytkowników dróg.
Jeżeli chciał(a)byś otrzymać dalsze informacje o naszym asortymencie urządzeń bezpieczeństwa przeznaczonych dla pojazdów mechanicznych, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Chętnie pomożemy.